Župne obavijesti – IV. KORIZMENA NEDJELJA (10.3.2024. – 17.3.2024.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

11.3. ponedjeljak: sv. Eulogije iz Córdobe, mučenik

12.3. utorak: sv. Maksimilijan iz Thevestea, mučenik

13.3. srijeda: sv. Eufrazija, redovnica

14.3. četvrtak: sv. Matilda, kraljica

15.3. petak: sv. Lujza de Marillac, redovnica

16.3. subota: sv. Klement Marija Hofbauer, prezbiter

17.3. nedjelja: V. KORIZMENA NEDJELJA

  • Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
  • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
  • U vremenu korizme pobožnost križnog puta je ponedjeljkom, srijedom i petkom u 18.30 sati. Za vrijeme križnog puta bit će mogućnost za svetu ispovijed.
  • Danas u našoj župi gostuje kršćanska humanitarna udruga Ruah. Udruga je osnovana 2015. godine s ciljem pomaganja bolesnoj djeci, djeci s poteškoćama u razvoju i djeci slabijeg imovinskog stanja. Udruga pomaže najviše na duhovnom planu, organizira duhovne obnove i hodočašća za ovu skupinu ljudi. Jedan od dugoročnih planova je i izgradnja kuće u gradu Zagrebu koja bi služila za smještaj obitelji iz udaljenih krajeva čija su djeca u Zagrebu na liječenju. Jedan od načina financiranja udruge je i izrada  rukotvorina koje izrađuju djeca i roditelji. Zato obratite pažnju na naše goste ispred crkve i pomozite udruzi!
  • Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica ima svoj redovni susret u srijedu nakon večernje svete mise.
  • Vjeronauk za mlade bit će u srijedu 13. ožujka u 20.00 sati. Tema susreta bit će: Kako prepoznati metode manipulatora?
  • U četvrtak nakon večernje svete mise je redovito euharistijsko klanjanje.
  • U pripremi je Susret hrvatske katoličke mladeži. Susret će biti u Gospiću 4. svibnja. Očekuje se dolazak više tisuća mladih iz Hrvatske i inozemstva. U tijeku su prijave mladih koji žele sudjelovati. Zato pozivamo mlade iz naše župe da nam se što prije jave.
  • Povodom dvadesetdruge godišnjice preminuća sluge Božjega kardinala Franje Kuharića slavit će se Sveta Misa zadušnica u ponedjeljak 11. ožujka u 18.00 sati u bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca na Kaptolu 28. Misu će predvoditi nadbiskup Dražen Kutleša.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!