Župne obavijesti – II. KORIZMENA NEDJELJA (25.2.2024. – 3.3.2024.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

26.2. ponedjeljak: sv. Aleksandar, aleksandrijski patrijarh i crkveni naučitelj

27.2. utorak: sv. Gabrijel od Žalosne Gospe, redovnik

28.2. srijeda: sv. Roman, pustinjak

29.2. četvrtak: sv. Hilarije, papa

1.3. petak: sv. Albin, biskup

2.3. subota: sv. Janja Praška, redovnica

4.3. nedjelja: III. KORIZMENA NEDJELJA

• Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
  • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
  • U našoj župi održavaju se kateheze neokatekumenskog puta za mlade i odrasle nedjeljom i četvrtkom u 20.00 sati. Geslo kateheza je Bog te ljubi.
  • U vremenu korizme pobožnost križnog puta je ponedjeljkom, srijedom i petkom u 18.30 sati. Za vrijeme križnog puta bit će mogućnost za svetu ispovijed.
  • Posljednja je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo potrebe našega Caritasa. Svoj dar možete odložiti u škrabici od Caritasa ili uplatom na račun Caritasa. Od srca zahvaljujemo na svakom vašem daru.
  • Biblijsko duhovni susret Duhovna kava bit će sutra, u ponedjeljak 26. veljače u 20.00 sati u našoj crkvi. Susret organizira i vodi preč. Domagoj Matošević, župnik Marije Bistrice.
  • Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica ima svoj redovni susret u srijedu nakon večernje svete mise.
  • U četvrtak nakon večernje svete mise je redovito euharistijsko klanjanje.
  • U petak je i prvi petak u mjesecu. Potičemo vas na pobožnost Presvetom Srcu Isusovu.
  • Susret obiteljske zajednice bit će u subotu 2. ožujka u 15 sati. Tema susreta bit će Korizma u obitelji. Na susretu će biti program za roditelje i djecu, prilika za zajedničku molitvu pred Presvetim, a nakon toga zakuska i druženje.
  • U pripremi je Susret hrvatske katoličke mladeži. Susret će biti u Gospiću 4. svibnja. Očekuje se dolazak više tisuća mladih iz Hrvatske i inozemstva. U tijeku su prijave mladih koji žele sudjelovati. Zato pozivamo mlade iz naše župe da nam se što prije jave.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!