Župne obavijesti – XXXIII. NEDJELJA KROZ GODINU (19.11.2023. – 26.11.2023.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

20.11. ponedjeljak: sv. Feliks (Felix) de Valois, pustinjak

21.11. utorak: Prikazanje BDM

22.11. srijeda: sv. Cecilija, djevica i mučenica

23.11. četvrtak: sv. Klement I., papa i mučenik

24.11. petak: sv. Andrija Dung-Lac, prezbiter, i drugovi, mučenici

25.11. subota: sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica

26.11. nedjelja: ISUS KRIST KRALJ SVEGA STVORENJA

  • Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
  • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
  • Danas obilježavamo 7. Svjetski dan siromaha kojega je ustanovio papa Franjo. Tim povodom naš župni Caritas organizirao je sv. Misu i druženje za svoje korisnike i volontere. Zahvaljujemo svim župljanima koji svojim prilozima podržavaju rad našeg župnog Caritasa!
  • Blagdan svete Cecilije, zaštitnice crkvenih pjevača, slavimo u srijedu 22. studenoga. Svečano će biti na misi u 19 sati. Nakon mise zborovi naše župe održat će i kraći prigodni koncert.
  • Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica ima svoj redovni susret u srijedu nakon večernje svete mise.
  • U četvrtak nakon večernje svete mise je redovito euharistijsko klanjanje.
  • U petak nakon mise je kateheza o euharistiji i nakon toga klanjanje u tišini do 24 sata. Katehezu će održati preč. Marko Kovač.
  • U subotu 25. studenog, sa početkom u 20.00 sati u našoj crkvi održati će se koncert posvećen velikanu duhovne glazbe Čedi Antoliću. Njegova glazbena ostavština vrlo je bogata i osebujna, a dio tog opusa će na koncertu izvesti zborovi i izvođači koji su sa njime blisko surađivali – zbor Beatus, bend Živim i zbor Hrid. Svi ste dobrodošli.
  • Svi pjevački zborovi naše župe: dječji – Čarobne frulice, zbor mladih Bijeli san, zbor Beatus kao i mješoviti zbor Marijan Mihelčić pozivaju nove članove koji im se žele pridružiti i svojim glasom slaviti Gospodina. Zainteresirani neka se jave voditeljima zborova.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!