Župne obavijesti – PEDESETNICA – DUHOVI (28.5.2023. – 4.6.2023.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

29.5. ponedjeljak: BDM Majka Crkve

30.5. utorak: sv. Ivana Arška; Dan državnosti RH

31.5. srijeda: Pohod BDM – Majka Božja od Kamenitih vrata, blagdan

1.6. četvrtak: sv. Justin, mučenik

2.6. petak: sv. Marcelin i Petar, mučenici

3.6. subota: Bogoslužje kvatri (za posvećenje ljudskog rada i urod zemlje)

4.6. nedjelja: PRESVETO TROJSTVO

  • Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
  • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
  • Posljednja je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo potrebe našega Caritasa. Svoj dar možete odložiti u škrabici Caritasa ili uplatom na račun Caritasa.
  • Svetkovinu Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba, slavimo u srijedu 31. svibnja. Svečano euharistijsko slavlje bit će u 19.00 sati na trgu ispred Katedrale. Nakon svete mise bit će hodočasnička procesija sa svijećama. Taj dan u našoj crkvi misa će biti u 7.00 sati ujutro, a večernje mise neće biti. Taj dan svi svećenici i vjernici pozvani su sudjelovati na svečanosti ispred Katedrale.
  • U četvrtak nakon večernje svete mise je redovito euharistijsko klanjanje.
  • U petak je prvi petak u mjesecu. Potičemo vas na pobožnost Presvetom Srcu Isusovu.
  • Pripremamo ljetnu aktivnost za djecu u našoj župi. Dječje ljeto u župi održat će se od 26. do 30. lipnja. To će biti osmišljen boravak za djecu predškolskog i školskog uzrasta koja će moći kroz vjeronaučne susrete, igru, kreativne radionice i pjesmu provesti vesele trenutke u svojoj župi. Program će voditi svećenici i animatori. Zainteresirana djeca neka se jave i upišu na dječje ljeto.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!