Župne obavijesti – I. KORIZMENA NEDJELJA (26.2.2023. – 5.3.2023.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

27.2. ponedjeljak: sv. Gabrijel od Žalosne Gospe, redovnik

28.2. utorak: sv. Roman, pustinjak

1.3. srijeda: sv. Albin, biskup

2.3. četvrtak: sv. Janja Praška, redovnica

3.3. petak: sv. Kunigunda, kraljica i redovnica

4.3. subota: Bogoslužje kvatri (za obraćenje i pokoru)

5.3. nedjelja: II. KORIZMENA NEDJELJA

 • Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
 • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
 • Posljednja je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo potrebe našega Caritasa. Svoj dar možete odložiti u škrabici od Caritasa ili uplatom na račun Caritasa. Od srca zahvaljujemo na svakom vašem daru.
 • Tijekom korizme u našoj će crkvi biti pobožnost križnog puta ponedjeljkom, srijedom i petkom u 18.30 sati. Za vrijeme križnog puta bit će mogućnost za svetu ispovijed.
 • Ovaj tjedan su Kvatre, dani molitve i posta posvećeni pokori i obraćenju. Pozivamo vas da osobito u subotu sudjelujete na svetoj misi, a nakane svoje osobne molitve i pokore usmjerite za obraćenje cijeloga svijeta.
 • Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica ima svoj redovni susret u srijedu nakon večernje svete mise.
 • U srijedu će biti vjeronauk za mlade. Susret će biti u župnoj dvorani u 20.00 sati. Nastavljamo temu četvrte Božje zapovijedi Poštuj oca i majku te ćemo proučiti opasnosti rodne ideologije koja direktno krši četvrtu Božju zapovijed.
 • U četvrtak nakon večernje svete mise je redovito euharistijsko klanjanje.
 • U petak je i prvi petak u mjesecu. Potičemo vas na pobožnost Presvetom Srcu Isusovu.
 • U sklopu programa Pasionske baštine održat će se u našoj crkvi koncert Dan od Gniva, korizmeni napjevi iz Istre. Koncert će izvesti zbor Lavanda iz Novigrada. Koncert će biti u subotu 4. ožujka u 20.00 sati.
 • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!