Župne obavijesti – V. NEDJELJA KROZ GODINU (5.2.2023. – 12.2.2023.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

6.2. ponedjeljak: sv. Pavao Miki i drugovi, mučenici

7.2. utorak: sv. Koleta, redovnica

8.2. srijeda: sv. Jozefina Bakhita, djevica

9.2. četvrtak: sv. Skolastika, djevica

10.2. petak: bl. Alojzije Stepinac, biskup i mučenik

11.2. subota: Blažena Djevica Marija Lurdska

12.2. nedjelja: VI. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
  • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
  • U ponedjeljak 6. veljače u našoj crkvi će se održati biblijsko duhovni susret pod nazivom ”Duhovna kava” koji vodi vlč. Domagoj Matošević, rektor Svetišta Marija Bistrica. Susret počinje u 20.00 sati.
  • Hodočašće u Krašić bit će u srijedu 8. veljače. Polazak autobusom je u 16.00 sati, u 17.00 sati je križni put, u 18.00 sati je sveta misa, a povratak u večernjim satima.
  • U četvrtak nakon večernje svete mise je redovito euharistijsko klanjanje.
  • U petak 10. veljače spominjemo se bl. Alojzija Stepinca. Gospodin nadbiskup nas poziva na sv. misu koja će se slaviti ispred naše katedrale toga dana u 17.00 sati. Jednako tako i mi ćemo se uz večernju sv. misu preporučiti našem blaženiku.
  • Blagdan Gospe Lurdske slavimo u subotu 11. veljače. To je i Svjetski dan bolesnika. Tim povodom u našoj crkvi bit će sveta misa za sve starije, bolesne i nemoćne te će se dijeliti sakrament bolesničkog pomazanja. Obavijestite o tome vjernike koji nisu u mogućnosti sami doći, pomozite im i dopratite ih kako bi primili svete sakramente. Prije mise bit će i mogućnost za ispovijed i to od 10.30 sati.
  • Pozvani smo sudjelovati u još jednoj dobrotvornoj akciji. U nedavnim potresima porušen je samostan sestara klarisa koje svojom prisutnošću i molitvom djeluju u Zagrebu još od vremena blaženog nadbiskupa Stepinca koji ih je u naš grad i doveo. Sada im je potrebna pomoć vjernika kako bi se samostan nanovo sagradio. Informacije o načinu uplate nalaze se na plakatu te na letcima koje ćete moći dobiti ispred crkve.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!