Župne obavijesti – IV. NEDJELJA KROZ GODINU (29.1.2023. – 5.2.2023.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

30.1. ponedjeljak: sv. Hijacinta, redovnica

31.1. utorak: sv. Ivan Bosco, prezbiter

1.2. srijeda: sv. Veridijana de Castelfiorentino

2.2. četvrtak: Prikazanje Gospodinovo – Svijećnica, blagdan

3.2. petak: sv. Blaž, biskup i mučenik

4.2. subota: sv. Josip Leoneški, redovnik

5.2. nedjelja: V. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Mise su nedjeljom u 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i u 19.00 sati. Radnim danom u 7.00 i 19.00 sati.
  • Radno vrijeme župnog ureda je od ponedjeljka do petka od 17.00 do 19.00 sati.
  • Posljednja je nedjelja u mjesecu, pa vašoj dobroti preporučamo potrebe našeg župnog Caritasa. Svoj prilog možete ostaviti u škrabici od Caritasa ili uplatom na račun Caritasa. Podsjećamo da odjeću i obuću ne skupljamo. Od srca hvala u ime potrebitih!
  • Sljedeći tjedan nastavlja se blagoslov obitelji prema objavljenom rasporedu. Ako ima obitelji koje su propustile blagoslov neka nam se jave radi dogovora oko naknadnog dolaska svećenika.
  • Pozivamo vas na hodočašće u Krašić u sklopu devetnice uoči proslave blagdana bl. Alojzija Stepinca. Hodočašće će biti u srijedu 8. veljače. Polazak je u 16.00 sati, a povratak u večernjim satima. Molimo hodočasnike da se što prije upišu za hodočašće. Cijena hodočašća je 6 eura.
  • U četvrtak, 2. veljače, je blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnica. Svete mise su u 7.00 i 19.00 sati. Na misama će biti blagoslov svijeća, a svijeće će se moći nabaviti ispred crkve. Istoga dana je i Dan posvećenog života, pa vam u molitve preporučamo nova redovnička zvanja, kao i vjernost Bogu svih redovnika i redovnica.
  • U petak se spominjemo svetoga Blaža, biskupa i mučenika. Prema običaju Crkve, toga se dana blagoslivljaju grla, što ćemo i mi učiniti uz jutarnju i večernju svetu misu.
  • U petak je i prvi petak u mjesecu. Potičemo vas na pobožnost Presvetom Srcu Isusovu.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!