Razrješenja i imenovanja u Zagrebačkoj nadbiskupiji

U Zagrebačkoj nadbiskupiji odlukom kardinala Josipa Bozanića, zagrebačkog nadbiskupa, došlo je do sljedećih imenovanja i razrješenja:

Babić vlč. Krešimir, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Svih Svetih u Sesvetama;

Balajić fra dr. Siniša, OFM, razriješen je službe župnog vikara u Župi Majke Božje Lurdske u Zagrebu;

Balatinac p. mr. StipoSJ, imenovan je župnikom u Župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;

Baotić fra Marinko, OFM, imenovan je župnikom u Župi BDM Anđeoske u Sesvetskoj Sopnici;

Bašić fra Mate, OFM, razriješen je službe župnog vikara u Župi Presvetog Trojstva u Karlovcu;

Bedalov fra Roko, OFMConv., razriješen je službe župnika u Župi sv. Antuna Padovanskog u Zagrebu – Sveti Duh i u Župi sv. Maksimilijana Kolbea u Zagrebu – Bijenik;

Belina vlč. Petar, mladomisnik, imenovan je nadbiskupskim tajnikom;

Braovac vlč. Ivan, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Petra Apostola u Zagrebu te je imenovan upraviteljem Župe Pohoda BDM u Mahičnom;

Cerovečki vlč. Dragutin, župnik u Župi Uznesenja BDM u Zlataru, razriješen je službe privremenog upravitelja Župe sv. Ivana Krstitelja u Zlatar Bistrici;

Cikoja vlč. Mate, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Josipa u Zagrebu – Trešnjevka;

Crnić vlč. dr. Danijel, razriješen je službe župnika u Župi Muke Isusove u Zagrebu – Vukomerec te je imenovan župnikom u Župi BDM Pomoćnice u Ivancu Bistranskom;

Culjak vlč. Marijan, razriješen je službe supsidijara u Župi sv. Jelene Križarice u Zaboku. I dalje ostaje na bolovanju.

Čolić vlč. Marko, razriješen je službe sveučilišnog kapelana Hrvatskog katoličkog sveučilišta i službe pastoralnog pomoćnika u Župi sv. Marka Križevčanina u Zagrebu te je upućen na poslijediplomski studij filozofije na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu;

Ćosić fra Marko, OFM, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Presvetog Trojstva u Karlovcu;

Ćurčić vlč. Leopold, razriješen je službe župnog vikara u Župi Svih Svetih u Sesvetama te je imenovan upraviteljem Župe Muke Isusove u Zagrebu – Vukomerec;

Dadić fra Zdravko, OFM, razriješen je službe župnika u Župi BDM Anđeoske u Sesvetskoj Sopnici;

Dominić vlč. Marko, razriješen je službe župnog vikara u Župi Uznesenja BDM u Zagrebu – Stenjevec te je imenovan župnim vikarom u Župi sv. Barbare Djevice i Mučenice u Zagrebu – Vrapče;

Dubovečak vlč. Slavko, je, nakon dužeg bolovanja i uzevši u obzir kanonsku dob, umirovljen;

Dukić vlč. Mario, razriješen je službe odgojitelja u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu te je upućen na poslijediplomski studij kanonskoga prava na Papinskom sveučilištu Gregoriana u Rimu;

Golubović p. Marin, OP, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi bl. Augustina Kažotića u Zagrebu – Peščenica;

Hačko vlč. mr. Tomislav, vicepostulator za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije, pročelnik Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije i pastoralni pomoćnik u Župi sv. Marka Evanđelista u Zagrebu, razriješen je službe koordinatora Trajne formacije za svećenike;

Hegedušić vlč. Siniša, župnik u Župi sv. Martina Biskupa u Svetom Martinu pod Okićem razriješen je službe upravitelja Župe Rođenja BDM u Svetoj Mariji pod Okićem;

Hrastović vlč. Ivan, razriješen je službe župnika u Župi Sveta Tri Kralja u Kraljevom Vrhu te je imenovan župnikom u Župi sv. Ivana Krstitelja u Zlatar Bistrici;

Ivanković fra Ivan, OFM, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Uzvišenja Sv. Križa u Zagrebu – Siget;

Jagodić vlč. Branimir, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Pavla Apostola u Zagrebu – Retkovec te je imenovan sveučilišnim kapelanom Hrvatskog katoličkog sveučilišta kao i pastoralnim pomoćnikom u Župi sv. Marka Križevčanina u Zagrebu;

Jerneić mons. Juraj, upravitelj Svećeničkog doma Sv. Josipa u Zagrebu i župnik Župe sv. Mihaela Arkanđela u Kalju, razriješen je službe nadbiskupskog delegata za misije i ravnatelja Papinskih misijskih djela u Zagrebačkoj nadbiskupiji;

Jozić p. mr. Boris, SJ, razriješen je službe župnog vikara u Župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;

Juranić vlč. Milan, razriješen je službe župnika u Župi sv. Katarine Djevice i Mučenice u Zagorskim Selima i službe upravitelja Župe sv. Ane u Sutlanskoj Poljani te je zbog kanonske dobi umirovljen;

Klarić p. Petar, SJ, imenovan je župnim vikarom u Župi Bezgrešnog Srca Marijina u Zagrebu – Jordanovac;

Knok vlč. mr. Matija, po povratku sa studija u Rimu, nastavit će rad na povijesnom odjelu Hrvatskog katoličkog sveučilišta te je imenovan pastoralnim suradnikom u Župi Tijela Kristova u Zagrebu – Sopot;

Koružnjak vlč. Domagoj, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Pohoda BDM u Vukovini;

Kovačić vlč. Antonio, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Navještenja BDM u Velikoj Gorici;

Kovačić preč. Gojislav, razriješen je službe vršitelja dužnosti dekana Jastrebarskog dekanata kao i službe župnika u Župi sv. Petra Apostola u Petrovini te je zbog kanonske dobi umirovljen;

Kral vlč. mr. Dario, vicekancelar Nadbiskupskog duhovnog stola, razriješen je službe nadbiskupskog tajnika te je imenovan pastoralnim pomoćnikom u Župi Bezgrešnog Začeća BDM u Zagrebu – Malešnica-Oranice;

Kučan vlč. Dragutin, supsidijar u Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke, imenovan je i kapelanom u Karmelu Majke Božje Bistričke i bl. Alojzija Stepinca u Mariji Bistrici;

Lesičar preč. Miroslav, župnik u Župi sv. Jurja Mučenika u Draganiću, imenovan je dekanom Jastrebarskog dekanata;

Lotar fra Ivan Marija, OFMConv., razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Antuna Padovanskog u Zagrebu – Sveti Duh i u Župi sv. Maksimilijana Kolbea u Zagrebu – Bijenik te je imenovan župnim upraviteljem u istim župama;

Lukačević p. Davor, CPPS, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Martina Biskupa u Dugom Selu i u Župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu te je imenovan župnim vikarom u Župi sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima;

Lukić vlč. mr. Ivan, po povratku sa studija u Rimu, imenovan je ravnateljem Nadbiskupijskog pastoralnog instituta, koordinatorom Trajne formacije za svećenike te voditeljem đakonske pastoralne godine;

Maglić p. MarkoOCD, razriješen je službe župnog vikara u Župi Uznesenja BDM u Zagrebu – Remete;

Maltarić vlč. Hrvoje, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Josipa u Zagrebu – Trešnjevka te je imenovan upraviteljem Župe Sveta Tri Kralja u Kraljevom Vrhu;

Matić p. mr. Ivan, SJ, razriješen je službe župnika u Župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;

Matos vlč. dr. Bruno, razriješen je službe župnog vikara u Župi Dobroga Pastira u Brestju te je imenovan pastoralnim pomoćnikom u Župi sv. Nikole Biskupa u Bistri;

Medić vlč. Tomislav, razriješen je službe župnog vikara u Župi Navještenja BDM u Velikoj Gorici te je imenovan župnim vikarom u Župi sv. Ivana Pavla II., pape u Jelkovcu i u Župi sv. Ivana Krstitelja u Ivanjoj Reki;

Mezak vlč. Franjo, razriješen je službe župnika u Župi sv. Jurja Mučenika u Desiniću te je zbog kanonske dobi umirovljen;

Mlakar vlč. Petar, svećenik Varaždinske biskupije, razriješen je službe duhovnika u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu, službe duhovnika za učenike Nadbiskupske klasične gimnazije u Zagrebu, kao i službe duhovnika Ženske opće gimnazije Družbe sestara milosrdnica u Zagrebu;

Motočić vlč. Antun, razriješen je službe kapelana u Karmelu Majke Božje Bistričke i bl. Alojzija Stepinca kao i službe supsidijara u Župi Uznesenja BDM u Mariji Bistrici te je zbog kanonske dobi umirovljen;

Novački vlč. Matija, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Vida Mučenika u Brdovcu i službe pastoralnog pomoćnika u Župi sv. Nikole Biskupa u Bistri te je imenovan upraviteljem Župe sv. Petra Apostola u Petrovini i Župe sv. Antuna Pustinjaka u Slavetiću;

Paulić vlč. Patrik, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Petra Apostola u Zagrebu;

Pavlaković preč. Matija, rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu, imenovan je nadbiskupskim delegatom za misije i ravnateljem Papinskih misijskih djela u Zagrebačkoj nadbiskupiji;

Pervan fra mr. Zvonimir, OFMConv., mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Antuna Padovanskog u Zagrebu – Sveti Duh i u Župi sv. Maksimilijana Kolbea u Zagrebu – Bijenik;

Petričević p. Marko, SJ, razriješen je službe pastoralnog pomoćnika u Župi Bezgrešnog Srca Marijina u Zagrebu – Jordanovac;

Potrebić vlč. mr. Toni, po povratku sa studija u Rimu, imenovan je odgojiteljem u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu;

Premelč vlč. Luka, svećenik Bjelovarsko-križevačke biskupije, razriješen je službe odgojitelja u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu te je imenovan duhovnikom u istom Sjemeništu;

Prugovečki preč. Stjepan, razriješen je službe župnika u Župi sv. Mihaela Arkanđela u Mihovljanu te je imenovan župnikom u Župi sv. Jurja Mučenika u Desiniću;

Rađa vlč. dr. Jakov, poslijedoktorand na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu, povjerenik za pastoral duhovnih zvanja i promotor kršćanskih poziva u Zagrebačkoj nadbiskupiji, razriješen je službe ravnatelja Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i voditelja đakonske pastoralne godine;

Rušec vlč. Majk, razriješen je službe upravitelja Župe sv. Antuna Pustinjaka u Slavetiću i službe župnog vikara u Župi sv. Petra Apostola u Petrovini te je imenovan upraviteljem Župe sv. Katarine Djevice i Mučenice u Zagorskim Selima i Župe sv. Ane u Sutlanskoj Poljani;

Sanjković vlč. Nikola, razriješen je službe župnika u Župi Pohoda BDM u Mahičnom te je imenovan župnikom u Župi Rođenja BDM u Svetoj Mariji pod Okićem;

Slišković vlč. Matija, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Ivana Pavla II., pape u Jelkovcu i u Župi sv. Ivana Krstitelja u Ivanjoj Reki te je imenovan župnim vikarom u Župi sv. Martina Biskupa u Dugom Selu i u Župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu;

Šešek vlč. Filip, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi sv. Pavla Apostola u Zagrebu – Retkovec;

Šimunec vlč. dr. Davor, docent na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu, razriješen je službe pastoralnog suradnika u Župi sv. Barbare Djevice i Mučenice u Zagrebu – Vrapče te je imenovan pastoralnim suradnikom u Župi sv. Jeronima u Zagrebu – Maksimir;

Špiljak vlč. Nikola, razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Antuna Padovanskog u Sesvetskim Selima te je imenovan župnim vikarom u Župi sv. Vida Mučenika u Brdovcu;

Štambuk p. mr. Siniša, SJ, imenovan je župnim vikarom u Župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;

Šuflaj p. StjepanSJ, razriješen je službe župnog vikara u Župi Bezgrešnog Srca Marijina u Zagrebu – Jordanovac, imenovan je pastoralnim pomoćnikom u istoj Župi te mu je povjerena pastoralna briga za KB Merkur, Kliniku za plućne bolesti Jordanovac kao i za Dom za starije osobe »Park« u Lašćinskoj cesti;

Trupina p. Matej, OP, razriješen je službe župnog vikara u Župi Kraljice Svete Krunice u Zagrebu;

Udovičić p. Mario Ilija, OP, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Kraljice Svete Krunice u Zagrebu;

Vragović vlč. Matija, razriješen je službe župnog vikara u Župi Pohoda BDM u Vukovini te je imenovan upraviteljem Župe sv. Mihaela Arkanđela u Mihovljanu;

Vujević vlč. Ivan, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Župi Uznesenja BDM u Zagrebu – Stenjevec;

Vuković vlč. mr. Marko, po povratku sa studija u Rimu nastavlja rad na doktorskoj tezi te je imenovan pastoralnim suradnikom u Župi Muke Isusove u Zagrebu – Vukomerec;

Vuleta fra Bože, OFM, imenovan je župnim vikarom u Župi Majke Božje Lurdske u Zagrebu;

Žižek preč. Konrad, prebendar i ravnatelj Ustanove za šume i šumska zemljišta pravnih osoba Zagrebačke nadbiskupije, razriješen je službe privremenog upravitelja Župe BDM Pomoćnice u Ivancu Bistranskom.

Preuzeto sa: www.zg-nadbiskupija.hr

Podijeli s drugima!