Župne obavijesti – VII. VAZMENA NEDJELJA (29.5.2022. – 5.6.2022.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

30.5. ponedjeljak: sv. Ferdinand, kralj

31.5. utorak: Pohod BDM, Majka Božja od kamenitih vrata, svetkovina

1.6. srijeda: sv. Justin, mučenik

2.6. četvrtak: sv. Marcelin i Petar, mučenici

3.6. petak: sv. Karlo Lwanga i drugovi, mučenici

4.6. subota: sv. Kvirin Sisački, biskup i mučenik

5.6. nedjelja: PEDESETNICA – DUHOVI

  • Svetkovinu Majke Božje od Kamenitih vrata slavimo u utorak 31. svibnja. Svečano euharistijsko slavlje na trgu ispred zagrebačke Katedrale u 19.00 sati predvodit će mons. Lazzarus You Heung Sik, pročelnik kongregacije za kler. Nakon mise uslijedit će hodočasnička procesija sa svijećama Bakačevom ulicom, Trgom bana Josipa Jelačića te Radićevom do Kamenitih vrata.
  • Svetkovinu Pedesetnice (Duhove) slavimo u nedjelju 5. lipnja. Nakon večernje mise u našoj crkvi bit će molitveni susret članova katoličkih udruga i pokreta Zagrebačke nadbiskupije na koji smo svi pozvani.
  • U srijedu je Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica u 20.00 sati.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!