Župne obavijesti – III. korizmena nedjelja (20.3.2022. – 27.3.2022.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

21.3. ponedjeljak: sv. Serapion

22.3. utorak: sv. Lea Rimska

23.3. srijeda: sv. Turibije Mongrovejski

24.3. četvrtak: sv. Katarina Švedska

25.3. petak: NAVJEŠTENJE GOSPODINOVO – BLAGOVIJEST, svetkovina

26.3. subota: sv. Montan i Maksima

27.3. nedjelja: IV. korizmena nedjelja – Sredoposna

  • Nastavljamo prikupljati pomoć za izbjeglice iz Ukrajine, i to hranu i sredstva za higijenu za djecu i odrasle. (Detaljnije pogledajte plakat Caritasa!) Stvari će se mogu donirati radnim danom za vrijeme večernje mise na štandu župnog Caritasa ispred crkve te nedjeljom na svim misama. Molimo vas da NE DONOSITE odjeću i obuću jer to trenutno nije potrebno!
  • Večeras će se u našoj crkvi održati koncert Doloroso u okviru programa Pasionska baština. Koncert će početi u 20.00 sati, a nastupaju: Cappella Odak i Hor Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu, te Neven Boltek, orgulje.
  • U korizmi pobožnost križnog puta je ponedjeljkom, srijedom i petkom u 18.30 sati.
  • U srijedu imamo vjeronauk za srednjoškolce i studente, ovaj put zajedno. Susret će biti u župnoj dvorani u 20.00 sati.
  • U srijedu je Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica u 20.00 sati.
  • U četvrtak u 19.00 je misa i euharistijsko klanjanje sa nakanom za mir u Ukrajini.
  • Svetkovinu Blagovijesti – Navještenja Gospodinova slavimo u petak 25. ožujka. Mise su u našoj crkvi u 7.00, 9.00 i u 19.00 sati.
  • Slijedeće nedjelje, 27. ožujka 2022. u našoj crkvi održati će se koncert Parce Domine populo tuo, korizmeni koncert studenata Instituta za crkvenu glazbu. Na koncertu nastupaju i naši don Ivan i s. Matea. Koncert će početi u 20.00 sati.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!