Župne obavijesti – II. korizmena nedjelja (13.3.2022. – 20.3.2022.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

14.3. ponedjeljak: sv. Matilda

15.3. utorak: sv. Longin

16.3. srijeda: sv. Hilarije i Ticijan

17.3. četvrtak: sv. Patrik

18.3. petak: sv. Ćiril Jeruzalemski

19.3. subota: SV. JOSIP, zaručnik BDM

20.3. nedjelja: III. korizmena nedjelja – Bezimena

  • Danas se slavi deveta obljetnica izabranja pape Franje u papinsku službu (13.3.2013.)
  • Zahvaljujemo svima koji su do sada donirali novac za pomoć stradalima u ratu u Ukrajini.
  • Caritas zagrebačke nadbiskupije pokrenuo je humanitarnu akciju ”I sitno je bitno” u koju se uključio i naš župni Caritas. Pomoć za izbjeglice iz Ukrajine prikupljamo sljedeća dva tjedna i to hranu i sredstva za higijenu za djecu i odrasle. (Detaljnije pogledajte plakat Caritasa!) Stvari će se moći donirati radnim danom za vrijeme večernje mise, a nedjeljom za vrijeme svih misa na štandu župnog Caritasa ispred crkve. Molimo vas da NE DONOSITE odjeću i obuću jer to trenutno nije potrebno!
  • U korizmi pobožnost križnog puta je ponedjeljkom, srijedom i petkom u 18.30 sati.
  • U srijedu će biti vjeronauk za srednjoškolce. Susret će biti u župnoj dvorani u 20.00 sati.
  • U srijedu je Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica u 20.00 sati.
  • U četvrtak u 19.00 je misa i euharistijsko klanjanje sa nakanom za mir u Ukrajini.
  • Svetkovinu svetog Josipa, zaručnika BDM slavimo u subotu 19. ožujka. Mise su u našoj crkvi u 7.00 i u 19.00 sati.
  • Sljedeće nedjelje, 20. ožujka, u našoj crkvi će se održati koncert Doloroso u okviru programa Pasionska baština. Koncert će početi u 20.00 sati, a nastupaju: Cappella Odak i Hor Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu, te Neven Boltek, orgulje.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!