Župne obavijesti – VIII. nedjelja kroz godinu (27.2.2022. – 6.3.2022.)

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

2.3. srijeda: Pepelnica – zapovijedani post i nemrs

6.3. nedjelja: I. korizmena nedjelja – Čista

  • Molimo za prestanak rata u Ukrajini i za sve pogođene ovom tragedijom.
  • U srijedu 2. ožujka je Pepelnica ili Čista srijeda. To je prvi dan korizme – četrdesetdnevnog razdoblja pokore i pripreme za najveći blagdan – Uskrs. Mise su u 7.00 i u 19.00 sati. Pozivamo vas da toga dana sudjelujete kod svete mise i obreda pepeljenja kako bismo zajedno u duhu obraćenja i pokore započeli sveto korizmeno vrijeme.  Na Pepelnicu za vjernike je zapovijedani post i nemrs. Zakon nemrsa obvezuje sve koji su navršili 14. godinu života, a zakon posta one koji su navršili 18. godinu života pa do započete 60. godine života. Zakon nemrsa obvezuje sve petke u korizmi. Od zakona posta izuzete su osobe iz opravdanih razloga kao što je bolest i teški uvjeti rada. Potrebno je i djecu odgajati i poučavati o smislu pokore.
  • U korizmi će biti pobožnost križnog puta ponedjeljkom, srijedom i petkom u 18.30 sati. Za vrijeme križnog puta bit će mogućnost za svetu ispovijed.
  • U korizmi će na večernjoj misi radnim danom biti propovijed.
  • U srijedu je Biblijsko-liturgijsko-molitvena zajednica u 20.00 sati.
  • U četvrtak je redovito euharistijsko klanjanje nakon večernje svete mise.
  • Preporučamo katolički tisak: novi broj Glasa Koncila, Mak, Veritas, Kanu i dr.

Podijeli s drugima!