Ministranti

Ministrantski zbor župe Svete Obitelji okuplja dvadesetak članova, pretežno učenika osnovne škole. To su dečki od prvog do osmog razreda koji redovito sudjeluju na misama i ostalim pobožnostima. Njihovo služenje usmjereno je izričito prema liturgiji. Svake subote u 11 sati re­doviti je sastanak gdje se dogovaraju za sudjelovan­je na misama u nedjelju i narednom tjednu. Ostatak vremena koristi se za poučavanje u vjeri te za za­bavu i natjecanje u raznim igrama i aktivnostima. Osim služenja kod oltara, ministranti sudjeluju i u brojnim drugim aktivnostima u župi: čitanju, pred­moljenju klanjanja, predmoljenju krunice, odlasku na hodočašća, uređenju crkvenog dvorišta.

Premda je njihova služba često neprimjetna, ona je jako odgovorna. Uz to što se brinu da budu od pomoći svećeniku za vrijeme mise i ostalih obre­da, zadaća im je da svoju službu obavljaju i izvan crkve, dakle kod kuće, u školi, na cesti i igralištu. Svojim životom trebaju svjedočiti da su Božja dje­ca i da kao takvi žele biti uzor u dobrom ponašanju i pobožnosti svakom djetetu i svakom mladom čovjeku.

Ime ministrant dolazi od latinske riječi ministrare što znači poslužitelj. Tako ministrant služi, on poslužuje, priprema i navješćuje dolazak Isusa Krista za vri­jeme mise. Njegova pobožnost je jako važna kao i njegov stav koji treba biti u jednostavnoj vjeri da Isus dolazi.

Pozivamo svu djecu, a i mlade koji žele biti poslužitelji oltara i svojim angažmanom pomoći u napredovanju župe da se slobodno jave i obogate našu lijepu i veselu zajednicu.

SUSRETI MINISTRANATA: nedjeljom u 9.45 sati

VODITELJ: Michel Ljubić

Mt 5, 38-48

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Čuli ste da je rečeno: Oko za oko, zub za zub! A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi. Onomu tko bi se htio s tobom parničiti da bi se domogao tvoje donje haljine prepusti i gornju. Ako te tko prisili jednu milju, pođi s njim dvije. Tko od tebe što zaište, podaj mu! I ne okreni se od onoga koji hoće da mu pozajmiš. Čuli ste da je rečeno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga Oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici? I ako pozdravljate samo braću, što osobito činite? Zar to isto ne čine i pogani? Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!«