Misa za Domovinu i obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

U četvrtak 17. studenog bit će sv. misa za poginule branitelje Vukovara u našoj župnoj crkvi u 17.00 sati.

Pozivamo vas na sv. misu kao i da u 18.00 sati upalite svijeće u vašim prozorima i balkonima i niz ulicu Grada Vukovara u sjećanje.

Na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, 18. studenoga 2011. godine u 19. sati, zagrebački pomoćni biskup mons. Ivan Šaško predvodit će u zagrebačkoj crkvi Svete Mati Slobode misno slavlje za pokoj duše svih poginulih u obrani Vukovara i hrvatske domovine.

Pozivamo vjernike da se odazovu na to zagrebačko spomen-slavlje o 20. obljetnici onih događaja u kojima se, s jedne strane očitovalo teško nasilje prema našoj Domovini, a s druge velikodušnost i svjedočanstvo ljubavi mnoštva hrvatskih branitelja, kao i solidarnost hrvatskoga pučanstva u pomaganju ratom pogođene braće i sestara.

Odazovimo se na to slavlje i čuvajmo dragocjenu povijesnu memoriju, prenoseći ju novim naraštajima, da bismo živjeli od neprolaznih vrijednosti.

Ujedno obavješćujemo da će:

a) u srijedu, 16. studenoga 2011. s početkom u 20.15 sati, u dvorani „Vijenac“, Kaptol 29a, u organizaciji bogoslova i odgojitelja Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu biti prigodna akademija pod naslovom: „Grad- to ste vi“;

b) u četvrtak, 17. studenoga 2011., u 18.30 sati, na križanju ulice Hrvatske bratske zajednice i Ulice grada Vukovara, biti organizirano paljenje svijeća i molitva.

Uključimo se u molitvu za Domovinu; prikazujmo žrtvu za njezin istinski rast i zajedništvom i kršćanskom sućuti budimo bliži svima koji su u potrebi, iskušavani osobito iskustvima grubosti rata.

Neka vanjski znakovi budu nošeni duboko ukorijenjenom kršćanskom vjerom u Uskrsnuće i zauzimanjem za istinu i ljubav.

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA

Mt 26, 14 – 27, 66 (kraća verzija)

Od šeste ure nasta tama po svoj zemlji – do ure devete. O devetoj uri povika Isus iza glasa: »Eli, Eli, lema sabahtani?« To će reći: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? A neki od nazočnih, čuvši to, govorahu: »Ovaj zove Iliju.« I odmah pritrča jedan od njih, uze spužvu, natopi je octom, natakne je na trsku i pruži mu piti. A ostali rekoše: »Pusti da vidimo hoće li doći Ilija da ga spasi.« A Isus opet povika iza glasa i ispusti duh.

I gle, zavjesa se hramska razdrije odozgor dodolje, nadvoje; zemlja se potrese, pećine se raspukoše, grobovi otvoriše i tjelesa mnogih svetih preminulih uskrsnuše te iziđoše iz grobova nakon njegova uskrsnuća, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima. A satnik i oni koji su s njime čuvali Isusa, vidjevši potres i što se zbiva, silno se prestrašiše i rekoše: »Uistinu, Sin Božji bijaše ovaj.«

Svete mise ne služe se s narodom do daljnjega.