Naslovnica
Razrješenja i imenovanja u Zagrebačkoj nadbiskupiji 2020.

U Zagrebačkoj nadbiskupiji odlukom kardinala Josipa Bozanića, nadbiskupa zagrebačkog, došlo je do slijedećih imenovanja i razrješenja:

- Baršić Marko, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Vida Mučenika u Zagrebu – Petruševec te je imenovan upraviteljem župe Sv. Nikole Biskupa u Bistri;
- Belak Ignacije, SJ, razriješen je službe župnog vikara u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;
- Belčić Renato, nakon završetka svog mandata u Papinskom vijeću za promicanje nove evangelizacije, gdje je od pape Franje imenovan posebnim misionarom milosrđa, vratio se u Zagreb i imenovan je župnikom u župi Sv. Barbare u Zagrebu – Vrapče te nadbiskupijskim povjerenikom za župnu katehezu;
- Bendra Branko, SDB, imenovan je župnim vikarom u župi Marije Pomoćnice u Zagrebu – Knežija;
- Berljak dr. Matija, kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog, ispunivši kanonsku dob, razriješen je službe kanonika i na vlastitu molbu umirovljen;
- Bobić Mario, SDB, razriješen je službe župnog vikara u župi Duha Svetoga u Zagrebu – Jarun te je imenovan studentskim kapelanom na Sveučilištu u Zagrebu;
- Bošnjak Mato, OP, razriješen je župničke službe u župi Kraljice Svete Krunice u Zagrebu;
- Budinski Branimir, razriješen je službe upravitelja župe Krista Kralja u Domaslovcu te je imenovan župnikom u župi Sv. Josipa Radnika u Zagrebu – Gajnice;
- Budinšćak Ivica, ravnatelj UZUK-a, razriješen je službe pastoralnog suradnika u župi Sv. Nikole Biskupa u Jastrebarskom;
- Bužak Goran, svećenik Bjelovarsko-križevačke biskupije, razriješen je službe odgojitelja u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu;
- Cujzek Ivica, svećenik Varaždinske biskupije, razriješen je službe prefekta u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu;
- Dolić Josip, OP, razriješen je službe župnog vikara u župi Bl. Augustina Kažotića u Zagrebu – Peščenica;
- Dominić Marko, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Uznesenja BDM u Zagrebu – Stenjevec;
- Draganović Mato, svećenik Sisačke biskupije, imenovan je župnikom u župi Uznesenja BDM u Savskom Nartu;
- Dukić Danijel, razriješen je župničke službe u župi Blagovijesti – Navještenja Gospodinova u Zagrebu – Vrbani, kao i ovlasti u župi Bogojavljenja – Sv. Tri Kralja u Zagrebu – Vrbani III te je imenovan župnikom in solidum u župi Sv. Petra u Zagrebu;
- Dukić Mario, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Pavla u Zagrebu – Retkovec te je imenovan odgojiteljem u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu;
- Đurin Josip, svećenik Varaždinske biskupije, imenovan je odgojiteljem u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu;
Faltak mr. Željko, po povratku sa studija u Rimu, imenovan je rektorom Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu;
Galeković Petar, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Martina Biskupa u Dugom Selu i u župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu;
Golek Marinko, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec i u Župi Svetih Anđela u Zagrebu – Savski Gaj te je imenovan privremenim upraviteljem župe Sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec;
Gretić mr. Ivan, zbog zdravstvenih razloga razriješen je župničke službe u župi Sv. Vida Mučenika u Brdovcu te je imenovan župnikom in solidum u župi Bl. Alojzija Stepinca u Bestovju – Novakima – Rakitju i u župi Uzvišenja Sv. Križa u Kerestincu;
Grgić Ilija, CPPS, imenovan je župnikom u župi Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Cerju;
Hačko Danijel, razriješen je službe upravitelja župe Bogojavljenja – Sv. Tri Kralja u Zagrebu – Vrbani III i službe župnog vikara u župi Blagovijesti – Navještenja Gospodinova u Zagrebu – Vrbani te je imenovan upraviteljem župe Sv. Vida Mučenika u Brdovcu;
Hačko mr. Tomislav, koordinator Trajne formacije za svećenike i vicepostulator za kauze beatifikacije i kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije, razriješen je službe pastoralnog pomoćnika u župi Isusova Uskrsnuća u Sesvetskom Kraljevcu te imenovan urednikom Službenog vjesnika Zagrebačke nadbiskupije i pastoralnim pomoćnikom u župi Sv. Marka Evanđelista u Zagrebu;
- Horvat Igor, OFMConv., imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Antuna Padovanskog u Zagrebu – Sveti Duh i u župi Sv. Maksimilijana Kolbea u Zagrebu – Bijenik;
Hren Vlado, razriješen je službe rektora Samostanske crkve Sv. Vinka Paulskog i službe duhovnog asistenta u samostanu Družbe sestara milosrdnica Sv. Vinka Paulskog u Zagrebu – Frankopanska ulica i dana mu je dozvola da preuzme službu koju mu u Sisačkoj biskupiji dodijeli mons. Vlado Košić, biskup sisački;
Jačmenica Franjo, razriješen je župničke službe u župi Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Cerju te je imenovan rektorom Samostanske crkve Sv. Vinka Paulskog i duhovnim asistentom u samostanu Družbe sestara milosrdnica Sv. Vinka Paulskog u Zagrebu – Frankopanska ulica;
Jagodić Branimir, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi sv. Pavla u Zagrebu – Retkovec;
Jelušić Zdravko, SJ, razriješen je službe pastoralnog pomoćnika u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;
Jonjić Ante, SAC, imenovan je župnim vikarom u župi BDM Kraljice Apostola u Zaprešiću;
Kazoti Ante Augustin, OP, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Kraljice Svete Krunice u Zagrebu;
Klarić Petar, SJ, razriješen je službe župnog vikara u župi Bezgrešnog Srca Marijina u  Zagrebu – Jordanovac;
-  Kočiš mr. Damir, SJ, imenovan je župnim vikarom u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;
-  Korade Franjo, SJ, razriješen je župničke službe u župi Majke Božje Sljemenske, Kraljice Hrvata u Zagrebu – Sljeme te je imenovan pastoralnim pomoćnikom u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;
Kordić Ivan, SDB, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Ane u Zagrebu – Rudeš;
Koren mons. Zlatko, razriješen je službe župnika moderatora u župi Sv. Blaža u Zagrebu, kao i službe povjerenika za pastoral braka i obitelji te je imenovan kanonikom Prvostolnog kaptola zagrebačkog;
Košćak mr. Anđelko, svećenik Varaždinske biskupije, razriješen je službe rektora Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu;
Kovač mr. Marko, biskupski vikar za pastoral, razriješen je službe privremenog upravitelja župe Sv. Barbare u Zagrebu – Vrapče;
Kovačić Gojislav, župnik u župi Sv. Petra Apostola u Petrovini, imenovan je vršiteljem dužnosti dekana Jastrebarskog dekanata;
Kralj Tomislav, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Nikole Biskupa u Bistri te je imenovan župnikom u župi Uzvišenja Sv. Križa u Dugom Selu;
Kresonja Slavko, razriješen je župničke službe u župi Sv. Martina Biskupa u Dugom Selu te je imenovan župnikom u župi Bogojavljenja – Sv. Tri Kralja u Zagrebu – Vrbani III i imat će ovlasti župnika in solidum u župi Blagovijesti – Navještenja Gospodinova u Zagrebu – Vrbani;
Kutleša dr. Mislav, docent na KBF-u, razriješen je službe prefekta u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu te je imenovan nadbiskupijskim povjerenikom za pastoral braka i obitelji. Ujedno će u nedjelje i blagdane pastoralno pomagati u župi Sv. Leopolda Bogdana Mandića u Zagrebu – Ljubljanica-Voltino;
Kuzel Josip, razriješen je župničke službe u župi Uzvišenja Sv. Križa u Dugom Selu te je imenovan župnikom u župi Blagovijesti – Navještenja Gospodinova u Zagrebu – Vrbani i imat će ovlasti župnika in solidum u župi Bogojavljenja – Sv. Tri Kralja u Zagrebu – Vrbani III;
Leskovar David, SDB, razriješen je službe župnog vikara u župi Marije Pomoćnice u Zagrebu – Knežija;
Lukačević Davor, CPPS, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Martina Biskupa u Dugom Selu;
Lukić Ivan, razriješen je službe nadbiskupskog tajnika te je upućen u Rim na poslijediplomski studij duhovnosti;
Lukić Izidor, SDB, razriješen je službe župnog vikara u župi Duha Svetoga u Zagrebu – Jarun;
Marić Filip, dosadašnji privremeni upravitelj župe Sv. Nikole Biskupa u Jastrebarskom, imenovan je upraviteljem iste Župe;
Medić Tomislav, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Navještenja BDM u Velikoj Gorici;
Mikec Ivan, župnik u župi Uznesenja BDM u Pregradi, imenovan je upraviteljem župe Sv. Mirka u Kostelu;
Mikec gospodin Vladimir, voditelj Statističkog ureda Nadbiskupskog duhovnog stola, imenovan je tajnikom Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za zaštitu maloljetnika i ranjivih osoba;
Miklenić mons. Ivan, kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog i arhiđakon Zagorskog arhiđakonata, razriješen je, na vlastitu molbu, s danom 31. kolovoza 2020. godine, službe glavnog urednika Glasa Koncila i službe vršitelja dužnosti direktora Glasa Koncila;
Mikšić dr. Vlado, razriješen je službe supsidijara u župi BDM Snježne i u Svetištu Sv. Josipa u Karlovcu – Dubovac te je imenovan povjerenikom za kulturna dobra i voditeljem Ureda za kulturna dobra Zagrebačke nadbiskupije te rektorom crkve Krista Kralja na Mirogoju;
Mostečak Dragutin, na vlastitu molbu, a zbog zdravstvenih razloga, razriješen je župničke službe u župi Pohoda BDM u Zagrebu – Čučerje i umirovljen;
Nimac Marko, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Anastazije u Samoboru;
Novački Matija, razriješen je službe župnog vikara u župi Uznesenja BDM u Zagrebu – Stenjevec te je imenovan župnim vikarom u župi Sv. Vida Mučenika u Brdovcu i pastoralnim pomoćnikom u župi sv. Nikole Biskupa u Bistri;
Pavlović dr. Anto, SJ, dodijeljen je na raspolaganje za pastoralnu službu u Zagrebačkoj nadbiskupiji te je imenovan upraviteljem župe Krista Kralja u Domaslovcu;
Petrić Matej, po povratku sa studija u Rimu, imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Nikole Biskupa u Jastrebarskom, a na Hrvatskim studijima nastavit će specijalizirani studij hrvatskoga latiniteta i književnosti;
Petrčić Josip, SDB, razriješen je službe župnog vikara u župi Marije Pomoćnice u Zagrebu – Knežija;
Potrebić Toni, razriješen je službe župnog vikara u župi Navještenja BDM u Velikoj Gorici te je upućen na studij za formatore za svećeništvo i posvećeni život na Centru Sv. Petra Favra pri Sveučilištu Gregorijana u Rimu;
Premelč Luka, svećenik Bjelovarsko-križevačke biskupije, imenovan je odgojiteljem u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu;
Pušić Filip, OFMConv., imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Antuna Padovanskog u Zagrebu – Sveti Duh i u župi sv. Maksimilijana Kolbea u Zagrebu – Bijenik;
Puškarić mr. Borna, razriješen je službe pročelnika Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije, urednika Službenog vjesnika Zagrebačke nadbiskupije i službe rektora crkve Krista Kralja na Mirogoju te je imenovan župnikom moderatorom u župi Sv. Blaža u Zagrebu;
Rađa dr. Jakov, poslijedoktorand na KBF-u, povjerenik za pastoral duhovnih zvanja i promotor kršćanskih poziva, razriješen je službe izvanrednog duhovnika u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu i službe propovjednika u Zagrebačkoj katedrali te je imenovan ravnateljem Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i voditeljem đakonske pastoralne godine;
Režek Mirko, SDB, razriješen je službe župnog vikara u župi Marije Pomoćnice u Zagrebu – Knežija;
Rukavina Tomislav, SJ, imenovan je upraviteljem župe Majke Božje Sljemenske, Kraljice Hrvata u Zagrebu – Sljeme;
Rušec Majk, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Vida Mučenika u Brdovcu te je imenovan župnim vikarom u župi BDM Snježne i u Svetištu Sv. Josipa u Karlovcu – Dubovac;
Skelin mr. Mislav, SJ, imenovan je župnim vikarom u župi Bezgrešnog Srca Marijina u Zagrebu – Jordanovac;
Smrkulj Dragutin, razriješen je župničke službe u župi Uznesenja BDM u Savskom Nartu te je imenovan župnikom u župi Sv. Nikole Biskupa u Donjoj Zelini;
Spehnjak Marijan, trajni đakon, razriješen je službe povjerenika za pastoral sportaša te imenovan tajnikom nadbiskupijskog povjerenstva za pastoral braka i obitelji.
Stanić gospodin Branimir, zamjenik glavnog urednika Glasa Koncila, imenovan je glavnim urednikom Glasa Koncila i vršiteljem dužnosti direktora Glasa Koncila;
Stojić Damir, SDB, razriješen je službe studentskog kapelana na Sveučilištu u Zagrebu te je imenovan župnikom u župi Duha Svetoga u Zagrebu – Jarun;
Šagud Tomislav, razriješen je službe upravitelja župe Sv. Josipa Radnika u Zagrebu – Gajnice te je imenovan nadbiskupskim tajnikom i pročelnikom Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije;
Šarc Dragutin, duhovni asistent sestara Karmelićanki BSI u Samostanu u Poredju, razriješen je župničke službe u župi Sv. Mirka u Kostelu;
Šestak Tomica, nadbiskupijski ekonom, razriješen je službe zamjenika župnika u župi Sv. Vida Mučenika u Brdovcu, kao i službe privremenog upravitelja in materialibus u župi Sv. Barbare u Zagrebu – Vrapče;
Šimunović dr. Josip, profesor pastoralne teologije na KBF-u i prebendar Zbora prebendara Prvostolne crkve zagrebačke, razriješen je službe ravnatelja Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i službe voditelja đakonske pastoralne godine te imenovan povjerenikom Zagrebačke nadbiskupije za zaštitu maloljetnika i ranjivih osoba;
Škender mr. Tomislav, po povratku sa studija u Rimu, imenovan je župnim vikarom u župi Uznesenja BDM i u Svetištu u Mariji Bistrici, kao i u župi Sv. Andrije na Lazu, sa zadaćom da nastavi raditi na dovršetku doktorske disertacije;
Škvorc Mladen, vicekancelar NDS-a, imenovan je nadbiskupijskim povjerenikom za udruženja vjernika laika u Crkvi;
Špiranec dr. Tomislav, SJ, imenovan je župnim vikarom u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;
Špoljar Pavao, SDB, imenovan je župnim vikarom u župi Duha Svetoga u Zagrebu – Jarun;
Šuflaj Stjepan, SJ, razriješen je službe župnog vikara u župi Presvetog Srca Isusova u Zagrebu – Palmotićeva;
Tanjić dr. Željko, nakon izbora što ga je prema Statutu HKS-a izvršio Senat, imenovan je rektorom Hrvatskog katoličkog sveučilišta na novi mandat;
Tomić Ivan Marija, OP, razriješen je službe župnog vikara u župi Kraljice Svete Krunice u Zagrebu te je imenovan upraviteljem župe Kraljice Svete Krunice u Zagrebu;
Toplak Dragutin, razriješen je župničke službe u župi Sv. Nikole Biskupa u Donjoj Zelini i zbog zdravstvenih razloga upućen na bolovanje;
Topolnjak Ivan, novozagrebački dekan i župnik u župi Svetih Anđela u Zagrebu – Savski Gaj, razriješen je službe privremenog upravitelja župe Sv. Stjepana Prvomučenika u Zagrebu – Botinec;
Torbar Marko, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Petra u Zagrebu te je imenovan upraviteljem župe Pohoda BDM u Zagrebu – Čučerje. Dok se ne uredi prostor za stanovanje u Čučerju, smještaj će imati u župnoj kući župe Sv. Pavla u Zagrebu – Retkovec;
Tušek Kristijan, razriješen je službe župnog vikara u župi Sv. Anastazije u Samoboru te je imenovan nadbiskupijskim povjerenikom za pastoral mladih, za pastoral sportaša i koordinatorom dušobrižništva za studente u Zagrebu. Smještaj će imati u župi Sv. Ivana XXIII., pape u Zagrebu – Dubrava gdje će vršiti i službu pastoralnog pomoćnika;
Valentić Ivan, razriješen je službe nadbiskupijskog povjerenika za pastoral mladih i koordinatora dušobrižništva za studente u Zagrebu, kao i službe pastoralnog pomoćnika u župi Sv. Ivana XXIII., pape u Zagrebu – Dubrava te je imenovan župnikom u župi Sv. Martina Biskupa u Dugom Selu;
Vidović Danijel, SDB, razriješen je službe upravitelja župe Duha Svetoga u Zagrebu - Jarun;
Vučak Ivan, upravitelj župe Presvetog Trojstva u Krašiću i župe Sv. Marije Magdalene u Oštrcu, imenovan je upraviteljem župe Sv. Mihaela Arkanđela i Sv. Ane u Gornjem Prekrižju. U povjerenim službama pastoralnu pomoć pružat će mu vlč. Juraj Prelec;
Zovko Ivan, razriješen je službe župnog vikara u župi Bl. Alojzija Stepinca u Bestovju – Novakima – Rakitju i u župi Uzvišenja Sv. Križa u Kerestincu te je imenovan supsidijarom u župi Sv. Ivana Nepomuka u Stupniku – Lučko i bit će na duhovnu pomoć u Samostanu sestara Karmelićanki BSI u Hrvatskom Leskovcu;
Zubović Šime, SDB, imenovan je župnim vikarom u župi Duha Svetoga u Zagrebu – Jarun;
Žižek Krešimir, razriješen je službe pastoralnog suradnika u župi Sv. Leopolda Bogdana Mandića u Zagrebu – Ljubljanica-Voltino te je imenovan upraviteljem župe Sv. Vida Mučenika u Zagrebu – Petruševec;
Žuljević Mikas Mihovil, OP, razriješen je službe župnog vikara u župi Kraljice Svete Krunice u Zagrebu;

 
Baner
Baner

Božja riječ

17. NEDJELJA KROZ GODINU

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

19.00 sati

 

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati