Naslovnica ŠKOLSKE SESTRE FRANJEVKE
Veliki tjedan u našoj župi

Naš nadbiskup uputio je pastoralne smjernice za nadolazeće blagdane. Proslava Velikog tjedna ove će godine biti nešto drugačija, no to nas ne obeshrabruje da se duhovno povežemo i proslavimo Uskrs zajedno kao obiteljske kućne crkve.

I u Velikome tjednu u našoj župnoj crkvi Sv. Obitelji nastavit će se svakodnevno slaviti misa i obredi Vazmenoga trodnjevlja kao i svetkovina Uskrsnuća Gospodinova, ali bez naroda i to prema sljedećem rasporedu:

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA

Naš župnik vlč. Ivica Zlodi predvodit će na Cvjetnicu u nedjelju 5. travnja 2020. godine euharistijsko slavlje u 10.30 sati. U zapriječenosti sudjelovanja na zajedničkome slavlju euharistije, zbog mjera zaštite od zaraze virusom COVID-19, župljani su pozvani prepoznati i njegovati ljepotu obiteljske molitve. Donosimo vam tekstove oblikovane za obiteljsko slavlje Nedjelje Muke Gospodnje, Cvjetnice.

Predložak slavlja možete preuzeti OVDJE.

Sukladno obavijesti o liturgijskim slavljima u Velikome tjednu na početku misnog slavlja župnik Zlodi blagoslovit će nekoliko maslinovih grančica na spomen Isusovog ulaska u Jeruzalem. Zbog okolnosti koje živimo te poštivanja odredaba Stožera civilne zaštite vjernici se pozivaju da ne nabavljaju maslinove, palmine ili druge cvjetne grančice. Ukoliko ih već imaju u svojim domovima ili okućnicama neka ih postave na prikladno mjesto kao znak proslave Cvjetnice u obitelji – „kućnoj crkvi“.

Svete mise nisu ukinute! Iako bez sudjelovanja naroda, župnik i dalje slavi svagdanje, kolektivne i nedjeljne svete mise na sve vaše nakane. Pridružite se kroz molitvu i primanje duhovne pričesti.

VAZMENO TRODNEVLJE I USKRS

VELIKI ČETVRTAK

17.00 sati – misa večere Gospodnje

VELIKI PETAK

15.00 sati – služba Muke Gospodnje

Na Veliki petak je post i nemrs. Toga dana započinje devetnica Božjem milosrđu.

VELIKA SUBOTA

18.00 sati – Vazmeno bdijenje

USKRS

Misa je u 9.00 sati.

USKRSNI PONEDJELJAK

Misa je u 9.00 sati.

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao anđeo prije njegova začeća.