Naslovnica KONTAKT

Župnik in solidum: vlč. Mirian Šuvak

Telefon: 01/6180 268

Radno vrijeme župnog ureda

Župni ured radi radnim danom od 16 do 18 sati. Prilikom ulaska u župni ured potrebno je dezinficirati ruke pomoću dezinfekcijskog sredstva na ulaznim vratima uz obavezno nošenje zaštitne maske za lice. Ako bude više osoba ispred ureda, potrebno je držati razmak.

SAKRAMENT ISPOVIJEDI

Ispovjedaonice u crkvi se ne koriste do daljnjega. Umjesto njih, ispovijed je moguća u glazbaoni. U nju se ulazi izvana, pojedinačno, a prilikom ulaska je potrebno dezinficirati ruke pomoću dezinfekcijskog sredstva na ulazu i obavezno nositi zaštitnu masku za lice. Svi ostali koji žele pristupiti sakramentu ispovijedi, čekaju u redu na otvorenom ispred glazbaone držeći razmak među sobom. Ispovijed je radnim danom od 18.15 do 18.45 sati do daljnjega.

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.