Glavni izbornik

Blagoslov obitelji 2019./2020.

Blagoslov obitelji po?inje 26.12. Blagoslov ?e se radnim danom obavljati od 9.00 do 20.00 sati. Nedjeljom i blagdanima blagoslov ?e se obavljati od 14.00 do 20.00 sati. Molimo nove župljane koji se još nisu prijavili za blagoslov obitelji da se prijave u župni ured od 16.00 – 18.00 sati.

Nekoliko napomena za blagoslov obitelji:

• Mi krš?ani vjerujemo u snagu blagoslova. Zato za njega molimo i pojedina?no i zajedni?ki. Ovo je prilika da u vašem domu molimo za sve vaše potrebe, da Bog blagoslovi sve ono što jesmo, živimo i radimo.
  • Koliko je to mogu?e zbog poslovnih i drugih obveza, nastojite da što više ?lanova obitelji bude prisutno tom molitvenom ?inu.
  • Neka na stolu budu pripravljeni Biblija, križ, zapaljena svije?a i blagoslovljena voda (ne iz slavine).
  • U vrijeme blagoslova ugasite TV, radio, kompjutorske igrice i sl. i neka tih nekoliko trenutaka vašim domom vlada molitveno ozra?je.
  • Ako na vratima stana nemate natpis s prezimenom, molimo vas da ga toga dana stavite, kako bismo vas lakše pronašli.
  • Molimo vas za strpljenje, jer nemogu?e je re?i to?no vrijeme kada ?emo do?i u vaš dom.
  • U slu?aju da predvi?enoga dana nikoga nema kod ku?e, bit ?e mogu?nost naknadnog posjeta i blagoslova po dogovoru. Molimo, prijavite se za naknadni blagoslov.

Raspored blagoslova obitelji možete vidjeti OVDJE

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.