Naslovnica ŽUPNE ZAJEDNICE Zbor ''Čarobne frulice''
Blagoslov obitelji 2019./2020.

Blagoslov obitelji počinje 26.12. Blagoslov će se radnim danom obavljati od 9.00 do 20.00 sati. Nedjeljom i blagdanima blagoslov će se obavljati od 14.00 do 20.00 sati. Molimo nove župljane koji se još nisu prijavili za blagoslov obitelji da se prijave u župni ured od 16.00 – 18.00 sati.

Nekoliko napomena za blagoslov obitelji:

• Mi kršćani vjerujemo u snagu blagoslova. Zato za njega molimo i pojedinačno i zajednički. Ovo je prilika da u vašem domu molimo za sve vaše potrebe, da Bog blagoslovi sve ono što jesmo, živimo i radimo.
  • Koliko je to moguće zbog poslovnih i drugih obveza, nastojite da što više članova obitelji bude prisutno tom molitvenom činu.
  • Neka na stolu budu pripravljeni Biblija, križ, zapaljena svijeća i blagoslovljena voda (ne iz slavine).
  • U vrijeme blagoslova ugasite TV, radio, kompjutorske igrice i sl. i neka tih nekoliko trenutaka vašim domom vlada molitveno ozračje.
  • Ako na vratima stana nemate natpis s prezimenom, molimo vas da ga toga dana stavite, kako bismo vas lakše pronašli.
  • Molimo vas za strpljenje, jer nemoguće je reći točno vrijeme kada ćemo doći u vaš dom.
  • U slučaju da predviđenoga dana nikoga nema kod kuće, bit će mogućnost naknadnog posjeta i blagoslova po dogovoru. Molimo, prijavite se za naknadni blagoslov.

Raspored blagoslova obitelji možete vidjeti OVDJE

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA

Mt 26, 14 – 27, 66 (kraća verzija)

Od šeste ure nasta tama po svoj zemlji – do ure devete. O devetoj uri povika Isus iza glasa: »Eli, Eli, lema sabahtani?« To će reći: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio? A neki od nazočnih, čuvši to, govorahu: »Ovaj zove Iliju.« I odmah pritrča jedan od njih, uze spužvu, natopi je octom, natakne je na trsku i pruži mu piti. A ostali rekoše: »Pusti da vidimo hoće li doći Ilija da ga spasi.« A Isus opet povika iza glasa i ispusti duh.

I gle, zavjesa se hramska razdrije odozgor dodolje, nadvoje; zemlja se potrese, pećine se raspukoše, grobovi otvoriše i tjelesa mnogih svetih preminulih uskrsnuše te iziđoše iz grobova nakon njegova uskrsnuća, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima. A satnik i oni koji su s njime čuvali Isusa, vidjevši potres i što se zbiva, silno se prestrašiše i rekoše: »Uistinu, Sin Božji bijaše ovaj.«

Svete mise ne služe se s narodom do daljnjega.