Glavni izbornik

Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagreba?ke nadbiskupije

Molitvena osmina za jedinstvo krš?ana pod geslom „Teži za samom pravdom“ (Pnz 16, 20) održat ?e se od 18. do 25. sije?nja u crkvama grada Zagreba i Zagreba?ke nadbiskupije.

Ekumenski hod po crkvama grada Zagreba po?inje u petak 18. sije?nja u 19 sati u evangeli?koj crkvi Krista Kralja, Gunduli?eva ulica 28. Katoli?ki predstavnik je predsjednik Povjerenstva Zagreba?ke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog mons. Zvonimir Sekelj.

Drugi ekumenski susret bit ?e u subotu 19. sije?nja u 19 sati u rimokatoli?koj župnoj crkvi Marije Pomo?nice na Knežiji, Omiška 10. Predvoditelj slavlja je zagreba?ki pomo?ni biskup Ivan Šaško.

Tre?i susret bit ?e u nedjelju 20. sije?nja u 19 sati u Baptisti?koj crkvi, Radi?eva ulica 30. Katoli?ki predstavnik je ?lan Povjerenstva za ekumenizam i dijalog mons. Zlatko Koren.

?etvrti ekumenski susret bit ?e u utorak 22. sije?nja u 19 sati u grkokatoli?koj konkatedrali Sv. ?irila i Metoda, ?irilometodska 1. Predvoditelj slavlja je župnik o. Danijel Hranilovi?.

Središnje ekumensko slavlje bit ?e u ?etvrtak 24. sije?nja u 19 sati u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega, Cvjetni trg. Katoli?ki predstavnik je mons. Sekelj.

Euharistijska slavlja s molitvom za jedinstvo krš?ana održat ?e se u crkvama Zagreba?ke nadbiskupije.

U petak 18. sije?nja u 18.30 sati u crkvi Navještenja Bl. Djevice Marije u Velikoj Gorici euharistijsko slavlje predvodi ?lan Povjerenstva za ekumenizam i dijalog vl?. Danijel Duki?.

U subotu 19. sije?nja u 18.30 sati u crkvi Sv. Josipa u Karlovcu euharistijsko slavlje predvodi suradnik Povjerenstva vl?. Krunoslav Kolar.

U nedjelju 20. sije?nja u 10 sati u crkvi Sv. Nikole u Krapini euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Zvonimir Sekelj.

U ponedjeljak 21. sije?nja 18.30 sati u crkvi Sv. Križa u novozagreba?kom naselju Siget euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U utorak 22. sije?nja u 19 sati u crkvi BDM Kraljica Apostola u Zapreši?u euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U srijedu 23. sije?nja u 19 sati u crkvi Sv. Leopolda Mandi?a u zagreba?koj Dubravi euharistijsko slavlje predvodi ?lan Povjerenstva mons. Koren.

U ?etvrtak 24. sije?nja u 18 sati u crkvi Sv. Martina u Dugom Selu euharistijsko slavlje i klanjanje predvodi tajnik Povjerenstva dr. Zvonimir Kure?i?.

U petak 25. sije?nja u 18 sati u crkvi Sv. Anastazije u Samoboru euharistijsko slavlje predvodi ?lan Povjerenstva mons. Koren.

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.