Naslovnica GALERIJA Latest Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije
Ekumenski hod crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije

Molitvena osmina za jedinstvo kršćana pod geslom „Teži za samom pravdom“ (Pnz 16, 20) održat će se od 18. do 25. siječnja u crkvama grada Zagreba i Zagrebačke nadbiskupije.

Ekumenski hod po crkvama grada Zagreba počinje u petak 18. siječnja u 19 sati u evangeličkoj crkvi Krista Kralja, Gundulićeva ulica 28. Katolički predstavnik je predsjednik Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za ekumenizam i dijalog mons. Zvonimir Sekelj.

Drugi ekumenski susret bit će u subotu 19. siječnja u 19 sati u rimokatoličkoj župnoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji, Omiška 10. Predvoditelj slavlja je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.

Treći susret bit će u nedjelju 20. siječnja u 19 sati u Baptističkoj crkvi, Radićeva ulica 30. Katolički predstavnik je član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog mons. Zlatko Koren.

Četvrti ekumenski susret bit će u utorak 22. siječnja u 19 sati u grkokatoličkoj konkatedrali Sv. Ćirila i Metoda, Ćirilometodska 1. Predvoditelj slavlja je župnik o. Danijel Hranilović.

Središnje ekumensko slavlje bit će u četvrtak 24. siječnja u 19 sati u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega, Cvjetni trg. Katolički predstavnik je mons. Sekelj.

Euharistijska slavlja s molitvom za jedinstvo kršćana održat će se u crkvama Zagrebačke nadbiskupije.

U petak 18. siječnja u 18.30 sati u crkvi Navještenja Bl. Djevice Marije u Velikoj Gorici euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva za ekumenizam i dijalog vlč. Danijel Dukić.

U subotu 19. siječnja u 18.30 sati u crkvi Sv. Josipa u Karlovcu euharistijsko slavlje predvodi suradnik Povjerenstva vlč. Krunoslav Kolar.

U nedjelju 20. siječnja u 10 sati u crkvi Sv. Nikole u Krapini euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Zvonimir Sekelj.

U ponedjeljak 21. siječnja 18.30 sati u crkvi Sv. Križa u novozagrebačkom naselju Siget euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U utorak 22. siječnja u 19 sati u crkvi BDM Kraljica Apostola u Zaprešiću euharistijsko slavlje predvodi predsjednik Povjerenstva mons. Sekelj.

U srijedu 23. siječnja u 19 sati u crkvi Sv. Leopolda Mandića u zagrebačkoj Dubravi euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

U četvrtak 24. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Martina u Dugom Selu euharistijsko slavlje i klanjanje predvodi tajnik Povjerenstva dr. Zvonimir Kurečić.

U petak 25. siječnja u 18 sati u crkvi Sv. Anastazije u Samoboru euharistijsko slavlje predvodi član Povjerenstva mons. Koren.

4. KORIZMENA NEDJELJA

Iv 9, 1-41 (kraća verzija)

Isus prolazeći ugleda čovjeka slijepa od rođenja. Zapitaše ga njegovi učenici: »Učitelju, tko li sagriješi, on ili njegovi roditelji te se slijep rodio?« Odgovori Isus: »Niti sagriješi on niti njegovi roditelji, nego je to zato da se na njemu očituju djela Božja. Dok je dan, treba da radimo djela onoga koji me posla. Dolazi noć, kad nitko ne može raditi. Dok sam na svijetu, svjetlost sam svijeta.« To rekavši, pljune na zemlju i od pljuvačke načini kal pa mu kalom premaza oči. I reče mu: »Idi, operi se u kupalištu Siloamu!« - što znači »Poslanik.« Onaj ode, umije se pa se vrati gledajući. Susjedi i oni koji su ga prije viđali kao prosjaka govorili su: »Nije li to onaj koji je sjedio i prosio?« Jedni su govorili: »On je.« Drugi opet: »Nije, nego mu je sličan.«

KRIŽNI PUT