Glavni izbornik

U ?etvrtak 1. studeni je svetkovina SVIH SVETIH. Svete mise su po nedjeljnom rasporedu: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00 sati. U petak, 2. studenoga, je spomendan svih vjernika pokojnika – Dušni dan, a ujedno i prvi petak. Svete mise su u 7:30, 9:00, 10:30 i 19:00 sati.

Po odredbi našeg Ordinarija na svetkovinu Svih svetih, na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti samo za pokojne. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada do pono?i 2. studenoga, te od podneva sljede?e subote do pono?i sljede?e nedjelje.

Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta:

1. potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti O?e naš i Vjerovanje,
  2. ispovjediti se ako je potrebno,
  3. primiti svetu pri?est,
  4. moliti za pokojne,
  5. izmoliti molitvu na nakanu Svetog Oca.

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.