Glavni izbornik

Tradicionalno, 287. zavjetno hodo?aš?e vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistri?koj u Mariju Bistricu održat ?e se od 8. do 10. rujna pod geslom „Pred o?ima Presvete Djevice…", a u prigodi 120. obljetnice ro?enja bl. Alojzija Stepinca i 20. obljetnice proglašenja blaženim.

Hodo?asnici pješaci organizirano kre?u iz Zagreba u subotu 8. rujna prema Mariji Bistrici iz tri smjera: iz katedrale preko Sljemena u 5 sati, a u sljemenskoj kapeli misa je u 9 sati; iz ?u?erja preko Laza, u 10.30 sati misa je u župnoj crkvi u ?u?erju; od Sesveta preko Laza, u 9 sati je misa u župnoj crkvi u Sesvetama. Svi hodo?asnici zajedni?ki ?e krenuti u ulaznoj procesiji od kapele Sv. Ladislava do Svetišta u Mariji Bistrici u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju nadbiskup te mladi Zagreba?ke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodo?aš?a mladih u Mariju Bistricu. Procesija sa svije?ama na bistri?koj Kalvariji bit ?e u 20 sati.

U nedjelju 9. rujna s po?etkom u 9 sati održat ?e se pobožnost križnog puta koji animiraju mladi. U 11 sati kre?e zavjetna procesija od kapele „Ave Maria" do crkve na otvorenom - prostora misnog slavlja. Misa po?inje u 11.30 sati. Procesiju i misu predvodi kardinal Bozani?, u koncelebraciji s pomo?nim zagreba?kim biskupima i sve?enicima hodo?asnicima.

Naša župa organizira autobus za nedjelju 9. rujna. Polazak ispred crkve u 7.00 sati. Cijena po osobi je 50,00 kuna. Možete se prijavljivati iza svetih misa u sakristiji ili u uredovno vrijeme u župnom uredu s time da molimo uplatu odmah prilikom prijave.

U 15 sati je zajedni?ki oproštaj u svetištu Majke Božje Bistri?ke i povratak hodo?asnika svojim ku?ama.

Sve?ana misa zahvalnica u zagreba?koj katedrali bit ?e u ponedjeljak 10. rujna u 19 sati.

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.