Glavni izbornik

Redovita tradicionalna latinska misa u crkvi Krista Kralja

Zagreba?ki nadbiskup kardinal Josip Bozani? odredio je da ?e se od prve nedjelje mjeseca svibnja u crkvi Krista Kralja na Mirogoju, svake nedjelje i na zapovijedani blagdan u 11.30 sati slaviti sveta misa po izvanrednom obliku rimskog obreda u smislu odredbi motuproprija pape Benedikta XVI. Summorum Pontificum.

Brigu za vjernike koji svetu misu slave po izvanrednom obliku rimskog obreda - prema obredu Rimskog misala iz 1962. godine, Kardinal je povjerio pre?. dr. Zvonimiru Kure?i?u.

U Zagreba?koj nadbiskupiji vjernici privrženi izvanrednom obliku rimskog obreda od velja?e 2011. godine okupljaju se u crkvi sv. Martina u Vlaškoj ulici, koju je tada kardinal Bozani? odredio za mjesto slavljenja svete mise po Misalu svetog Ivana XXIII., pape.

Od prve nedjelje u mjesecu svibnju 2018. to ?e mjesto postati crkva Krista Kralja na Mirogoju.

Tiskovni ured Zagreba?ke nadbiskupije

Božja rije?

SVETA MARIJA BOGORODICA

Lk 2, 16­21

U ono vrijeme: Pastiri pohite u Betlehem i prona?u Mariju, Josipa i novoro?en?e gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše re?eno o tom djetetu. A svi koji su to ?uli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te doga?aje i prebiraše ih u svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slave?i i hvale?i Boga za sve što su ?uli i vidjeli kako im je bilo re?eno. Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus, kako ga je bio prozvao an?eo prije njegova za?e?a.