Redovita tradicionalna latinska misa u crkvi Krista Kralja

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić odredio je da će se od prve nedjelje mjeseca svibnja u crkvi Krista Kralja na Mirogoju, svake nedjelje i na zapovijedani blagdan u 11.30 sati slaviti sveta misa po izvanrednom obliku rimskog obreda u smislu odredbi motuproprija pape Benedikta XVI. Summorum Pontificum.

Brigu za vjernike koji svetu misu slave po izvanrednom obliku rimskog obreda - prema obredu Rimskog misala iz 1962. godine, Kardinal je povjerio preč. dr. Zvonimiru Kurečiću.

U Zagrebačkoj nadbiskupiji vjernici privrženi izvanrednom obliku rimskog obreda od veljače 2011. godine okupljaju se u crkvi sv. Martina u Vlaškoj ulici, koju je tada kardinal Bozanić odredio za mjesto slavljenja svete mise po Misalu svetog Ivana XXIII., pape.

Od prve nedjelje u mjesecu svibnju 2018. to će mjesto postati crkva Krista Kralja na Mirogoju.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

6. VAZMENA NEDJELJA

Iv 14, 15-21

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati. I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama. Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.«