Naslovnica Sportske aktvnosti
Sportske aktivnosti

Župa Svete Obitelji očituje svoje zajedništvo na različite načine: kroz molitvu, druženja, zabave, predavanja i igru. Pobliže, u župi djeluju tri športske sekcije koje okupljaju pedesetak mladih. Jednu od športskih sekcija predstavlja ma­lonogometna ekipa seniora Svete Obitelji u kojoj se okupljaju mladi različitih generacija, od 16 do 35 godina. Natječu se već dugi niz godina u Prvoj Katoličkoj malonogometnoj ligi koja se organizira za cjelokupno područje Zagrebačke nadbiskupi­je.

Krizmanici i srednjoškolci naše župe natječu se u KMNL-i namijenjenoj za krizmanike, kojoj je cilj usađivati ispravne moralne vrijednosti najmlađim naraštajima kroz športsko druženje na samom terenu i uz njega. Ekipna druženja doprino­se stvaranju zajedništva i prijateljstva neophodna za svako uspješno življenje čovjeka. U takvom ozračju zajedništva vrijedan je i dragocjen svaki pojedinac koji prema svojim mogućnostima i talentima daje svoj doprinos zajednici.

Od 2010. godine u župi djeluje mješoviti odbojkaški klub Sveta Obitelj koji nastupa u Katoličkoj odbojkaškoj ligi.

U župi je prisutan stolnoteniski turnir s dvogodišnjom tradicijom, a održava se jedanput godišnje, sredinom mjeseca veljače. Turnir nema ograničenja glede spola, dobi i nacionalnosti. 2009. godine turnir je osvojila Petra Šunić, a 2010. premoćno je pobijedio svu konkuren­ciju Darijo Ilijić. Potrebno je spomenuti da je turnir okupio više od šezdeset natjecatelja, a sav prihod skupljen od kotizacija koja je iznosila po 10 kuna te od dobrovoljnih priloga išao je u humanitarne svrhe za pomoć Papinskih misijskih djela koji djeluju u Trećem svijetu.

Svrha svih športskih aktivnosti sastoji se u oku­pljanju mladih kroz šport i druženje. Športskim aktivnostima nastoji se pokazati da svakog vjernika prožima kršćanski duh kroz njegov život, rad i za­bavu.

6. VAZMENA NEDJELJA

Iv 14, 15-21

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati. I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama. Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.«

- crkva se otvara 15 min. prije mise