Naslovnica O ŽUPI Župno ekonomsko vijeće
Župno ekonomsko vijeće

Župno ekonomsko vijeće je ustanovlje­no od župnika kao tijelo sudjelovanja vjernika u upravljanju župnim ekonomskim dobrima. Vijeće ima slijedeće zadatke: pomaže župniku u pripremi redovitog i izvanrednog župnog predračuna, naznačuje predvidive izdatke za razne djelatnosti i način njihova pokrića, pre­gledava i odobrava na kraju svakog pothvata blagajničke knjige, odnosno dokumentaciju kao i završni račun, daje mišljenje o izvanred­nim pothvatima župe, koje treba biti dostavlje­no Nadbiskupskom duhovnom stolu u molbi za odobrenje navedenog pothvata i brine se o čuvanju isprava i dokaznica na kojima se teme­lji pravo župe na dobra.

Župno ekonomsko vijeće župe Sv. Obi­telji je sastavljeno od župnika i tri člana koje je on imenovao, nakon što je saslušao mišljenje Župnog pastoralnog vijeća. Mandat članovima Župnog ekonomskog vijeća traje tri godine, koji može biti obnovljen. Župno ekonomsko vijeće ima samo savjetodavni, ali ne i odlučujući ka­rakter.

ČLANOVI ŽUPNOG EKONOMSKOG VIJEĆA:

Milan Glavaš

Šime Đakulović

Drago Drašković

6. VAZMENA NEDJELJA

Iv 14, 15-21

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati. I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha Istine, kojega svijet ne može primiti jer ga ne vidi i ne poznaje. Vi ga poznajete jer kod vas ostaje i u vama je. Neću vas ostaviti kao siročad; doći ću k vama. Još malo i svijet me više neće vidjeti, no vi ćete me vidjeti jer ja živim i vi ćete živjeti. U onaj ćete dan spoznati da sam ja u Ocu svom i vi u meni i ja u vama. Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.«

- crkva se otvara 15 min. prije mise

- crkva se otvara 15 min. prije mise