Naslovnica
Prva pričest OŠ Rapska i OŠ Marin Držić 2014

Nedjelja je. Zora se već naslućuje. Daleki istok postaje sve svjetliji. Ja sam već odavno budna i gledam kroz prozor. Tišina i muk još vladaju. Moje oči bistre kao plavo nebo, a u srcu neobična i nesvakidašnja uzbuđenost. Kako sam sretna. Na ovakav način još nisam bila sretna. Tog trena me obuze radost te sama sebi rekoh: „Danas je moja prva pričest!“ Danas ću biti dionik gozbe, ali ne neke obične nego Isusove gozbe na koju me On pozvao. Oh, konačno je svanulo! Prve zrake sunca budile su moj grad od sna. Na prozoru moje sobe zabljesnula je sunčeva zraka koja mi je pomilovala moje već odavno budno lice i oči. O sunce drago, i ti se danas sa mnom raduješ kao i nebo koje je obuklo lijepu plavu haljinu i hoće biti dionik moje današnje sreće. Čekala sam dugo ovaj dan. Čekala i tako se pripremala za dan moje prve pričesti. Radosna sam kao i svi u mojoj obitelji. Spremila sam se i zajedno sa svojom obitelji krenula prema našoj crkvi. Pred crkvu su došli, pa skoro, svi prvopričesnici. Gledali smo se i iz očiju svih nas je zračila radost. Svi smo dugo iščekivali ovaj dan. Danas smo svečano spremljeni. Lijepi smo, radosni i to želimo svima reći. Uvijek su nas zanimale te bijele haljinice i budile u nama želju da ih obučemo. Da, došao je dan kada nam se želja ispunila. Ulazeći u crkvu zaorila se pjesma: Uđite s hvalama na vrata njegova. A ja sam se osjećala kao da ulazim u raj. Sve mi je bilo bijelo, puno svijetla, a u meni radost neopisiva. Došli smo Kristu jer nas On zove. Zove na za stol ljubavi, na svoju gozbu na kojoj nam se želi darovati. A što ćemo mi Isusu darovati? Dat ćemo mu sebe, svoje srce da bude stan njegova boravka, obećati da ćemo rasti u dobroti i ići uvijek njegovim stazama. Isuse, budi nam prijatelj i kroz život vodi nas ti.

Prvopričesnici OŠ Rapska

 
Baner
Baner

Božja riječ

17. NEDJELJA KROZ GODINU

Mt 13, 44-52

U ono vrijeme: Reče Isus mnoštvu: »Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga. Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Jeste li sve ovo razumjeli? « Odgovore mu: »Jesmo.« A on će im: »Stoga svaki pismoznanac upućen u kraljevstvo nebesko sličan je čovjeku domaćinu koji iz svoje riznice iznosi novo i staro.« Kad Isus završi sve ove prispodobe, ode odande.

Raspored misa

NEDJELJOM

7.30 sati

9.00 sati

10.30 sati

19.00 sati

 

RADNIM DANOM

7.00 sati

19.00 sati